Yarım bırakılmış yangın merdiveni

İşimiz gereği çevremizdeki binalara bakıyor, analiz ediyoruz. Yeni ve değişik uygulamalar varmı? veya inşaat kalitesini sınamak için bakıyoruz. Her inşaat teknikeri ve mühendisin çevredeki binaları kontrol etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Gün geçmiyor ki yine komik ve düşündürücü bir yapı ile karşılaşmayalım 😀 Gülme işini size bırakarak düşündüren noktalara tuz basalım.

Bina 14 katlı, Beşinci katından itibaren yangın merdiveni yapımı durdurulmuş. Düşündüren nokta 6. ve 7. katlarda kat boyunca bir yangın çıksa insanlar nasıl tahliye edilecek? Duman zehirlenmesi mi geçireceğiz? Yoksa diri diri yanacak mıyız? Belki sürekli yangın tehlikesi geçirmiyoruz. Yangın merdivenleri yaşanmış olaylar dikkate alınarak zaruri hale gelmiştir. Dahası bina sakinleri herhalde bu konuyu dikkate almamışlar ki yangın merdiveni hala yarım duruyor. Tahminim, paragöz müteahittlerden biri dairelerin satışını tamamladıktan sonra bırakıp gitti.  Burada birçok kez olduğu gibi insan hayatının hiçe sayıldığını görüyoruz.

hatali-yangin-merdiveni-1

Diğer hatalı yapıları resimlerini İnşaat Bölümü Resim Galerisinden takip edebilirsiniz.

5 Yorum

  1. sıla 19 Ekim 2008
  2. tuğçe 08 Nisan 2009
  3. Müzeyyen 15 Mart 2010
  4. recep türker 09 Mart 2011
  5. zeynep lokman 25 Aralık 2012

Yorum yaz