Yorum Yazmak vs..

Fırsatını bulmuşken belirteyim: site tasarımında biraz değişikliğe gittim, eski tasarım artık içimi bunaltıyordu. Sizcede öyle değil mi? Daha sade ve şık bir tasarımla karşınızdayız.

Gelelim asıl konuya; Google verilerine göre günde ortalama 150 tekil hit alan sitemizde bu kişiler 7:30 dakika kalmaktadır. Yazılarımızın dikkat çektiği ve yardımcı olduğu aşikar. Yakın zamanda açıklamaya çalıştığım Hakediş yazısı 223 kez okunmuş ve kaynak dosyalar 120/140 defa indirilmiş. Ama bu konu hakkında hiç yorum yok? Aklıma “Acaba bu arkadaşlar sömürücü tim’den mi ?” soruları geliyor. Burada çıkar gözetmeksizin sizlere faydalı bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bunu başaramıyoruz diyemem çünkü yazıların okunma oranı, siteye giriş çıkışlar, indirilen dosyalar vs.. belli. Konu hakkında yorum yapmak yada bir “Teşekkür” etmek bu kadar zor’mu acaba?

Bu noktada TeknoDergi’nin şu yazısını eklemek daha doğru olur sanırım:

Türkiyede son zamanlarda blog yazan insan sayısı arttı. Bu beni çok sevindiriyor çünkü, kişiye özgü alanlarda daha çok bilgi sahibi olunabiliyor, insanlarla iletişim daha iyi noktalara taşınabiliyor vs.. Bununla birlikte doğal olarak blog okuyan insanlarda arttı. Çünkü neredeyse her ilgi alanıyla ilgili bir blog açıldı, ya da genel bloglarda insanların ilgisini çekecek konular konuşuldu. Ancak blog okumayı seven, onlardan faydalanan insanlarımız nedense, tam tersi bir şekilde yararlandığı yazıdan desteğini esirgiyor.Bir yorum yazmayı çok görüyor. Acaba yazacak birşeyler mi bulamıyor yoksa “aman canım ne gerek var mı diyor? Eğer birinci önerme doğruysa, burdan size sesleniyorum blogları takip eden arkadaşlar; ne olursunuz okuduğunuz yazıyı yorumsuz bırakmayın. Bir teşekkür bile o blogun yazarını mutlu mesut eder, bu mutluluğu çok görmeyin  Ancak eğer ikinci önerme doğruysa unutmayın o yazıları yazanlar sizlerle bilgilerini paylaşıyor ve katkıda bulunuyorlar. Birgün bildikleri şeyleri yazmaktan vazgeçip “aman canım ne gerek va r, ben biliyorum o bana yeter derlerse işte o zaman görürsünüz. şu anda dünyada ki en pahalı şey bilgi. Millet milyarlarca lira verip abidik gubidik sertifikalar alıyor. Ancak öyle arkadaşlarımız varki blog camiasında bilgilerini bir yorum karşılığında satıyorlar ya hani çoğu zamanda bulamıyorlar o yorumu bile.Tekrar rica ediyorum arkadaşlar, iki kelimeyi çok görmeyin bizlere

Yorum Yok!

Etiketler::,

9 Yorum

  1. MaFiAMaX 07 Ağustos 2007
  2. horuseth 12 Ağustos 2007
  3. Bilal Bilgi 12 Ağustos 2007
  4. ferhat 14 Ağustos 2007
  5. Bilal Bilgi 14 Ağustos 2007
  6. mırc 02 Ağustos 2008
  7. Gezgin Santiyeci 16 Mayıs 2012
  8. Cihat 21 Temmuz 2012
  9. hasan aksoy 15 Eylül 2014

Yorum yaz