İnşaat Bölümü – Yeni Projeler

İnşaat Bölümü – Yapı ders notları Arşivi

Bu sayfada öğrencilerin tuttukları notlar, yada hocaların verdiği elektronik dökümanlardan faydalanıp düzenli ve kolay ulaşılabilir bir şekilde inşaat bölümü ders içeriklerini listelemeyi amaçlıyorum.

Her ders notu için bir kategori oluşturuluyor ve ilgili ders notları oluşturulan kategori altında yayınlanıyor.

Beraberinde yazı içeriklerindeki inşaat terimleri, İnşaat Bölümü Terimler Sözlüğüne bağlantı verilerek açıklamaya çalıştım. Örnek problemler ve çözümleri resim dosyası formatında hazırlandı.

Ders notları arşivi arama motorlarında etkili sistem olan wordpress alt yapısıyla geliştirilmiştir.

İnşaat Bölümü – Yapı Haber Arşivi

Bir süredir beta testlerini yaptığım İnşaat Bölümü Haber Arşivi yayına hazır gibi. Sektör ve öğrencilere yönelik inşaat/mimari (ağırlıklı inşaat) ile ilgili haberleri tek çatı altında toplamaktır. Hergün onlarca haber eklenen haber arşivinde tüm haberlerin kaynağı haberin son satırında belirtilir  ve hak sahibi kaynak sitelerinin ana sayfalarına linkler verilir.

Haberleri günde en az bir kere tek tek kontrol edilip uygun kategorilere ekliyorum. Haber arşivinin diğer haber sitelerinden farkı etkili kategori listeleme yöntemiyle birçok haber sitesindeki haberleri tek çatı altında toplamak. İnşaat Bölümü Haber Arşivi sayesinde tekip etmek istediğiniz haber sitelerine tek tek girmek zorunda kalmayacak, listelenen haber başlıklarından hangisi ilginizi çekiyorsa kaynağına kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Yine haber arşivinde e-posta ile haber takip sistemi düşünüyorum. Kısa bir kayıt sürecinden sonra ilgi duyduğunuz kategoriye ait haber yada haberleri e-postanıza gelmesini sağlayabileceksiniz.

Galeri bölümüyle ilgilenemedim, sunucu değişikliği sırasında birçok hatayla karşılaştım. Zamanımı diğer iki projeye vererek daha etkili çözümler üretmeyi düşünüyorum.

İki siteninde beta testleri devam ediyor. Şiddetli yorum, öneri, eleştirilerinizi ve döküman desteğinizi bekliyorum.

10 Yorum

  1. yusuf 04 Ağustos 2008
  2. Bilal Bilgi 04 Ağustos 2008
  3. eren 05 Şubat 2009
  4. füsunnn 18 Mart 2009
  5. mehmet sağdıç 25 Mart 2009
  6. sibel 03 Ağustos 2009
  7. okan 20 Ağustos 2009
  8. sahile 24 Ekim 2009
  9. Tarık 07 Ocak 2010
  10. Nihal Bilge 01 Mart 2011

Yorum yaz