Logo Background RSS
Blue Theme Green Theme Pink Theme Black Theme Red Theme
 •  Yazar: Bilal Bilgi
   İnşaat Mühendisi, İSG Yüksek Lisans Öğrencisi. Paylaşım sever, bilgisayar meraklısı ve programcı.


  YAZIYA PUAN VEREBİLİRSİNİZ
  (4 oy kullanılmış, 5 üzerinden 3,25 puan almış)
  Loading...
  Tarih: 31 Temmuz 2008 – 16:55

  Kategori: YARARLI BİLGİLER
  Etiketler: , , ,

  İnşaat Bölümü – Yapı ders notları Arşivi

  Bu sayfada öğrencilerin tuttukları notlar, yada hocaların verdiği elektronik dökümanlardan faydalanıp düzenli ve kolay ulaşılabilir bir şekilde inşaat bölümü ders içeriklerini listelemeyi amaçlıyorum.

  Her ders notu için bir kategori oluşturuluyor ve ilgili ders notları oluşturulan kategori altında yayınlanıyor.

  Beraberinde yazı içeriklerindeki inşaat terimleri, İnşaat Bölümü Terimler Sözlüğüne bağlantı verilerek açıklamaya çalıştım. Örnek problemler ve çözümleri resim dosyası formatında hazırlandı.

  Ders notları arşivi arama motorlarında etkili sistem olan wordpress alt yapısıyla geliştirilmiştir.

  İnşaat Bölümü – Yapı Haber Arşivi

  Bir süredir beta testlerini yaptığım İnşaat Bölümü Haber Arşivi yayına hazır gibi. Sektör ve öğrencilere yönelik inşaat/mimari (ağırlıklı inşaat) ile ilgili haberleri tek çatı altında toplamaktır. Hergün onlarca haber eklenen haber arşivinde tüm haberler’in kaynağı haberin son satırında belirtilir  ve hak sahibi kaynak sitelerinin ana sayfalarına linkler verilir.

  Haberleri günde en az bir kere tek tek kontrol edilip uygun kategorilere ekliyorum. Haber arşivinin diğer haber sitelerinden farkı etkili kategori listeleme yöntemiyle birçok haber sitesindeki haberleri tek çatı altında toplamak. İnşaat Bölümü Haber Arşivi sayesinde tekip etmek istediğiniz haber sitelerine tek tek girmek zorunda kalmayacak, listelenen haber başlıklarından hangisi ilginizi çekiyorsa kaynağına kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

  Yine haber arşivinde e-posta ile haber takip sistemi düşünüyorum. Kısa bir kayıt sürecinden sonra ilgi duyduğunuz kategoriye ait haber yada haberleri e-postanıza gelmesini sağlayabileceksiniz.

  Galeri bölümüyle ilgilenemedim, sunucu değişikliği sırasında birçok hatayla karşılaştım. Zamanımı diğer iki projeye vererek daha etkili çözümler üretmeyi düşünüyorum.

  İki siteninde beta testleri devam ediyor. Şiddetli yorum, öneri, eleştirilerinizi ve döküman desteğinizi bekliyorum.


10 Comments

  1. yusuf
   4 Ağustos 2008 - 14:20

   Bilal abi lütfen beni eklermisin msn gerçi ben ekledimde.Kabul edersen çok çok iyi olur.Senden şarkı istemicem.Bilgi isticem bana yardım et!seni bekliyorum…

   1. Bilal Bilgi
    4 Ağustos 2008 - 14:34

    @yusuf Verdiğim e-posta adresi msn’e kayıtlı değil. İletişim bölümünden sorunuzu yazabilirsiniz. elden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

    1. eren
     5 Şubat 2009 - 21:45

     merhaba ben ınsaat bolumu ogrencısıyım..bu donem mukavemet dıye bır ders gorecekmısız..nasıl bır ders ? cogu ınsan tarafından oldukca agır bı ders olarak soylenıyorr..bunla ılgılı notlarınız varmı ?? sımdıden tesekkurler

     1. füsunnn
      18 Mart 2009 - 21:15

      ya ben inşaat teknolojisi bölümü öğrencisiyim bizim derslerimiz sayısala giriyo ama biz meslek lisesi olduğumuz için fazla ders işlemiyoz üniversite sınavlarında ne yapabilirim?

      1. mehmet sağdıç
       25 Mart 2009 - 21:10

       meraba ben ınsaat teknıkerıyımm mukavemet denen ders o kadarda zor degıll bıraz formullerıı var onuda ezberledıgın zaman zatenn sorularda hep formuller sabıtt cok basıt yhaa zaten 4 yada 3 soru sorarlarr ıkacak sorularda bellıdırrr…

       1. sibel
        3 Ağustos 2009 - 15:15

        slm bende teknikerim mukavemet dersi cok zor degil statikle sorunun yoksa mukavemet derside ona bağlı bi ders formulleri ezberle birkaç çözümlü örnege bak halledersin

        1. okan
         20 Ağustos 2009 - 08:15

         Ah mukavemet bizim tabırımızla MUKO çok zevli bir ders kendımı hatırlıyorum ılk derslerımde neler anlatılıyor bu derste diye sora vizede 32 yı alınca aklım başıma gelmişti. AMa fınalde affetmedım:) hala formuüller kafamda uçuşur.

         1. sahile
          24 Ekim 2009 - 12:26

          mrb arkadaşım bence çok güzel bi site hazırlamışsın…ellerine ve yüreğine sağlık bende inşaat teknikeriyim. bana püf noktaları anlatsanız sevinirim..

          1. Tarık
           7 Ocak 2010 - 22:20

           slm arkadaşlar aslında mukavemet-betonarme-çelik yapılar bunlar zor ama anlayıncada çok kolay ve zevkli..iş sahasında da .ok yardımcı olur sizlere herkeslere slm ….

           inş.müh. tarık

           1. Nihal Bilge
            1 Mart 2011 - 12:40

            Arkadaşlar nette bir yarışmaya rastladım sizleri ilgilendirir diye düşündüm. Betonik fikirler adlı bir yarışma war tam mühendislere göre. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız katılın derim …           Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.