Logo Background RSS
Blue Theme Green Theme Pink Theme Black Theme Red Theme
 •  Yazar: Bilal Bilgi
   İnşaat Mühendisi, İSG Yüksek Lisans Öğrencisi. Paylaşım sever, bilgisayar meraklısı ve programcı.


  İLK PUAN VEREN SİZ OLUN!
  YAZIYA PUAN VEREBİLİRSİNİZ
  Loading...
  Tarih: 13 Kasım 2007 – 12:14

  Kategori: Komik
  Etiketler: , , , , ,

  Hayu insanlar böyle şeyleri nasıl yapabiliyorlar? Hadi kapı yapmayı unuttunuz peki bu ne:

  wc

  Bu 2007 yıllarında faliyete giren bir sosyal tesisin bodrum katından zemin kat tabanına (yada bodrum tavanına) doğru kafanızı kaldırınca göreceğiniz bir görüntü.  Çok aradım mı? hayır aramadım. Bi bakalım şu tesiste ne var ne yok dedik baktık ki ne görelim. Hadi tesisat boruları meydanda cirit atıyor, yav hela taşı hiç öyle konulurmu? Demirler o taşı nereye kadar tutacak? Veya hela taşında herhangi bir kaçak olduğu durumda aşağıda elini yıkayan adamın kafasına… Tamam tamam sustum.

  Wc Tıklayın büyüsün

  Ayrıca ilk resimde sol üst trafta bir siyahlık göreceksiniz, orada havalandırma bacası var ve meraklı kuşlar bacadan aşağı ne var ne yok diye bakarken,  aşağı düşüyorlar ve ölüyorlar!

  Şahinbey çalışıyor, halkımız kazanıyor…

  Peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

4 Comments

  1. henster
   13 Kasım 2007 - 14:46

   eğer bu 2007 yılında yapılan bir inşaatsa ? bu adamların yaptığı eski inşaatları düşünmek bile istemiyorum. 🙁

   1. Bilal Bilgi
    13 Kasım 2007 - 16:31

    Ya 2006 sonu ya 2007 başlarında faliyete geçmiş, ne güzel duruyor dimi 😉
    Aslında bu tip hata/yanlışların sebebi nedir biliyormusun Burak:
    Bazı belediyelerin Fen İşleri Müdürlüklerine bağlı kadrolu çalışanlar ya amca oğlu ya dayı oğlu oluyor ve işi bilmiyorlar.
    Ayrıca bir proje ekibi yok, bu nedenle ortaya dandik projeler çıkıyor ve ihaleye sunuluyor. Sen işe başlıyorsun, ardından başkan gelip diyor ki şuranın planını değiştirelim şöyle yapalım. Bu kez yaptığını onarıyorsun yada yıkıyorsun tamamen, tabi bu zararlığı sen çekiyorsun çünkü iş “Anahtar teslimi” alınmış bir iş. Müteahhid napıyor? Zarardan dönmek için başka taraftan kısıyor yada buna benzer tuhaf şeyler ortaya çıkıyor…

    1. emre
     29 Aralık 2007 - 16:50

     ya millet en yüksek,en görkemli yapıyı yapmaya uğrşıyolar bizse bi hela taşını bile yerleştirmeyi beceremiyoruz ya bide lisedeki hocam bize derdi onlar siz gençlerden korkuyo die demekki bize gazvermek içinmiş

     1. selim
      12 Eylül 2009 - 17:43

      kullanabileceğim bir inşaat muhasebe programı varmı her şubeyi arı ayrı giderlerini görebileceğim     Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.