Logo Background RSS
Blue Theme Green Theme Pink Theme Black Theme Red Theme

» İnşaat terimleri

 • İnşaat videoları
  tarafından 03 Eylül 2010 – 04:12 tarihinde yazıldı.
  3 Yorum3 yorum Comments

  İnşaat bölümü blogumuzun yeni projeleri hakkında bilgiler. Yeni, İnşaat video arşivi ve güncellenen inşaat terimleri sözlüğümüz, inşaat resimleri galerisi.

 • Yeni Terimler Sözlüğü
  tarafından 29 Eylül 2007 – 22:23 tarihinde yazıldı.
  5 Yorum5 yorum Comments

  Merhaba,

  Önceki yazılarımda İnşaat Terimleri Sözlüğü oluşturmak istediğimi söylemiştim. İşe koyuldum. Celalo, wordpress ve dmry‘nin desteğiyle güzel bir sistem hazırladım:

  http://sozluk.insaatbolumu.com/

  şuan 7 kategori altında 56 terim bulunuyor.

  İnternette çeşitli kategoriler altında birkaç toplu, birçok karışık inşaat terimleri yayınlayan siteler bulunuyor. Mümkün mertebe tüm terimleri sözlük bölümünde açıkalmaya çalışacağım.

  Terimler sözlüğünün ayırca önemli bir özelliğide makalelerimizdeki terimleri anında terimler sözlüğüne ekleyerek ilgili terimlerin açıklamasını sunmamız. Eğer yazılarımızda herhangi bir terimin önünde (nedir1.gif) ikonu bulunuyorsa o terim sözlükleri bölümüne eklenmiş ve link verilmiş demektir.
  (daha&helliip;)

 • Tapu Kadastro ve Birkaç Terim
  tarafından 11 Eylül 2007 – 19:49 tarihinde yazıldı.
  20 Yorum20 yorum Comments

  Önceleri tüm inşaat terimlerini kapsayan bir bilgi bankası oluşturmak istiyordum. Onlarca kategori ve binlerce inşaat terimlerinden oluşan, gerektiği yerde resim örneklemeleriyle desteklenecek bir bilgi deposu. Yalnız bu işler tek başına yürütülecek işler olmadığından ve paylaşım ruhlu destekçiler bulamamamdan dolayı bu proje askıda kaldı. Bu yazımda sizlere eski bir tapu örneğini göstermek amacıyla yazıyı hazırlamaya koyuldum, terimlerin birçoğu birbiriyle iç içe olduğundan yazı uzadıkça uzadı. Yazının ortaları ve sonunda Osmanlı dönemine ait birkaç tapu örneğine ulaşabilirsiniz.